DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

PRÁDLO LADIES

Jak vybrat správnou podprsenku

Milé dámy,
máte na sobě tu správně padnoucí podprsenku?
Dobře zvolená velikost a typ podprsenky totiž zajistí, že o prádlu celý den nevíte, nemusíte podprsenku na sobě jakkoliv upravovat a hlavně vypadáte dokonale. Určitě za zmínku stojí i zdravotní stránka, kdy správnou podprsenkou ulevíte zádům i šíji. To vše totiž podprsenka dokáže
:-)
 

Jak tedy MÁ nebo NEMÁ "sedět" podprsenka?

Volný obvod, který si v průběhu dne musíte upravovat.

Je-li obvod volný, zadní díl se posouvá vzhůru k lopatkám a prsa potom zákonitě „padají" dolů. V extrémních případech mohou prsa „propadávat" dolním okrajem podprsenky. Postava pak vypadá silnější, méně souměrná. Páteř a ramena trpí.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

Při zkoušení vzpažte. Obvod podprsenky musí zůstat beze změn, nesmí se posunout nahoru a prsa nesmí v žádném případě "vyklouznout" pod košíčky.

ŘEŠENÍ:

Zvolte menší obvod. Je-li vám dobře košíček, pak sáhněte po velikosti s menším obvodem a zároveň větším košíčkem (př. u B 80 je vám větší obvod, nahraďte ji tedy velikostí C 75)

 

Při ohnutí nebo běhu Vám prsa „vypadnou" ven z košíčků.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

V kabince se předkloňte, nebo několikrát poskočte a zkontrolujte výsledek. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, opakujte tentýž postup v přiléhavém tričku světlejší barvy. To ukáže vše.

ŘEŠENÍ:

Vyzkoušejte jiný tvar košíčku - vyšší, uzavřenější. Případně zvolte hlubší košíčky, obvod zachovejte (př. velikost 80 B nahraďte velikostí 80 C).

 

Podprsenka „přeřezává" prsa, přechod mezi košíčkem a prsy není hladký.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

Na prádlo oblečte přiléhavé tričko světlejší barvy, stoupněte si rovně a několikrát zakružte pažemi, potom se prohlédněte z boku v zrcadle. Linie přechodu z košíčků na prsa musí být plynulá, pěkně zaoblená. Nezapomeňte, že máme pouze dvě prsa, čtyři nejsou přípustná :-)

ŘEŠENÍ:

Zvolte větší košíček, velikost obvodu zachovejte (př. velikost B 80 nahraďte velikostí C 80). Další možnost je, že vám nevyhovuje tvar košíčků, proto zkuste jiný tvar koše.

 

Košíčky v dekoltu odstávají, tvoří se „kapsy".

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

Oblékněte prádlo a několikrát zakružte pažemi, potom si stoupněte rovně, paže podél těla. Při pohledu na dekolt musí být linie hladké, prsa pěkně zaoblená a košíčky vyplněné. Máte-li v košíčku volné místo, okraj v dekoltu odstává a tvoří se tzv. kapsy, není dobrý výsledek.

ŘEŠENÍ:

Zvolte menší košíček, velikost obvodu zachovejte (př. velikost C 80 nahraďte velikostí B 80).

 

Prsa „přetékají" z košíčků v podpaží, košíček nepojme celé prso, kostice tlačí do měkkých tkání prsa.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

Při pohledu do zrcadla je problém okamžitě viditelný, při pochybnostech si poskočte, zakružte pažemi, předkloňte se. Pokud se prsa do košíčků nevejdou, jak mají, okamžitě to poznáte.

ŘEŠENÍ:

Nejdřív vyzkoušejte stejný model s hlubším košíčkem. Pokud ani to nepomůže, zvolte jiný střih (tvar kostice). Košíček musí pojmout celé prso a kostice jej musí celé obejmout (kostice má končit až v podpaží).

 

Těsná ramínka

Příliš utažená ramínka se zařezávají do šíjových svalů a často mohou být příčinou bolesti hlavy i páteře a špatného držení těla.

Správné nastavení ramínek zformuje tvar prsou, usadí je v očekávané výšce, a tím opticky zeštíhlí postavu. Zvýší pohodlí a eliminují zdravotní problémy.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

 Příliš utažená ramínka nosí většinou ženy s příliš volnými obvody. Tímto způsobem nesprávně řeší požadovanou výšku upevnění ňader.

ŘEŠENÍ:

Pokud nosíte kvůli lepší fixaci velmi utažená ramínka, zvolte menší obvod. Ten váhu prsou udrží ve správné výšce, ramínka pak slouží už jen jako menší podpora. Pro velká a těžká prsa doporučujeme ramínka rozšířená, měkce podložená. Ta zvýší komfort nošení.

 

Volná ramínka

Příliš volná ramínka sklouzávají z ramen a nepomáhají při fixaci prsou.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

 Volná ramínka při pohybu padají z ramen.

ŘEŠENÍ:

 Sklouzávající ramínka mohou mít dvě příčiny - chybně nastavenou délku, nebo tvar a šířku ramen. V prvním případě upravte délku ramínek tak, aby byla dostatečně pružná, nezařezávala se do kůže, ale nepadala. V druhém případě zkuste střih podprsenky s jiným umístěním ramínek na zadním díle (bude blíž k zapínání). Zvolit také můžete speciální sponku, která ramínka na zádech spojí a zafixuje.

 

Kostice nepřiléhají k hrudníku. V extrémních případech mohou prsa „propadávat" dolním okrajem podprsenky.

JAK PROBLÉM ODHALÍM V KABINCE?

Několikrát vzpažte. Potom si sáhněte pod spodní okraj podprsenky. Pokud sedlo nepřiléhá pevně k tělu a volně vsunete prsty pod kostice, potřebujete jinou velikost.

ŘEŠENÍ:

Vyzkoušejte hlubší koš, eventuálně menší obvod. V některých případech může jít také o nevyhovující tvar košů.

 

TAK TO JE VŠE.... TOTO BYLA ÚPLNĚ POSLEDNÍ RADA, KTEROU JSME VÁM OHLEDNĚ VÝBĚRU TÉ SPRÁVNÉ PODPRSENKY MOHLI DÁT.
VĚŘÍME, ŽE VÁM NAŠE RADY VE VÝBĚRU POMOHOU!!!